Jednoręczny sekator nożycowy ARS 310 z zakrzywionymi ostrzami. Ten niezawodny i precyzyjny sekator został zaprojektowany i wyprodukowany przez japońską firmę ARS, z myślą o delikatniejszych zadaniach wymagających wyjątkowej precyzji, również w trudno dostępnych partiach roślin.

Dzięki użytym materiałom spełniającym wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), zaawansowanej obróbce termicznej oraz nowatorskim technologiom, sekator ogrodniczy ARS 310 bez problemu poradzi sobie z każdym wymagającym dokładności zadaniem w Twoim ogrodzie.

Doceniony przez profesjonalnych ogrodników i sadowników precyzyjny sekator ARS 310 idealnie sprawdzi się przy przycinaniu roślin oraz zbiorze owoców i warzyw np. pomidorów, ogórków, cytrusów itp.

PRZEZNACZENIE:

   OWOCE

   ŻNIWA

   WARZYWA

CHARAKTERYSTYKA:

  • Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.

  • Praktyczne zakrzywione ostrze

Prezentowany sekator przeznaczony do przycinania, zbierania oraz pielęgnacji kwiatów, warzyw i owoców został zaopatrzony w specjalne zakrzywione ostrze. Rozwiązanie to umożliwia niezwykle precyzyjną i komfortową pracę nawet w trudno dostępnych i zarośniętych partiach roślin.

  • Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali.

Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.

Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.

  • Wygodna i ergonomiczna rączka

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.

  • Jak przygotować sekator nożycowy ARS przed pierwszym użyciem.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów oraz czerpania pełnej satysfakcji z pracy japońskimi sekatorami ARS, zgodnie z zaleceniami producenta sugerujemy przed pierwszym użyciem sekatora odpowiednio przygotować go do pracy.

W celu prawidłowego ułożenia się ostrzy sekatora względem siebie, przed przystąpieniem do właściwej pracy, wykonaj 3-4 cięcia wstępne cienkich gałązek, o grubości kilku milimetrów.

Przeprowadzenie wskazanej czynności kalibracyjnej jest szczególnie zalecane w przypadku wymiany stępionych ostrzy sekatora na nowe.

4965280660008

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.